Универзитет у Београду - Хемијски факултет Srpski - latinica LAT   English ENG

Pocetna Почетна страна   Mapa Мапа сајта   Linkovi Линкови       Портали:   Zaposleni За запослене   Studenti За студенте   WebMail WebMail

О Факултету
Катедре и центри
Студије
Упис на Факултет
Збирка великана
српске хемије
Студентске организације
Интерне стране

Pretraga Претрага сајта:

Временска прогноза:
[Wunderground]
Београд, Србија

Претрага Тип вести:   Година:

18. 12. 2017.

image

Универзитет у Београду ће бити домаћин предавања које ће одржати уважени професор Баи Ћунли, председник Кинеске академије наука. Професор Баи долази у званичну посету Србији на позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Професор Баи, угледни хемичар и један од водећих научника у области нанонауке, одржаће предавање на тему научнотехнолошког развоја у Кини у светлу иницијативе Појас и пут ("S&T development in China and the Belt & Road Initiative"). Сарадња Кине и земаља Централне и Источне Европе на некадашњем трговинском Путу свиле, део је глобалне свеобухватне иницијативе "Појас и пут", коју је покренуо председник НР Кине Си Ђинпинг 2013. године. С тим у вези, Србија је препозната као један од кључних партнера кинеским институцијама и има веома активну улогу у овој сарадњи.

Предавање ће бити одржано у понедељак, 18. децембра 2017. године, у Свечаној сали Ректората Универзитета у Београду, Студентски трг 1, са почетком у 11:30 часова.

4. 12. 2017.

image BASF, водећа светска хемијска компанија, позива заинтересоване студенте да од 4. до 6. децембра 2017. у Лудвигсхафену, Немачка, присуствују догађају "BASF Days - Construction Chemicals". Рок за пријаву је 3. новембар. Детаљи су дати у прилогу.

30. 11. 2017.

image

Поштоване колеге и колегинице, драги студенти, обавештавамо вас да ће у четвртак, 30. новембра у 12 часова, у Сали за седнице, проф. др Ивана Ивановић-Бурмазовић одржати предавање у оквиру пројекта Erasmus+ под називом:

Bioinorganic redox signaling: interplay between medical and environmental applications.

27. 11. 2017.

image

Обавештавамо Вас да у понедељак, 27. 11. организујемо панел дискусију под називом "Иновације: Твоја будућа каријера" за студенте заинтересоване за каријеру у области иновација, упознавање представника компанија чланица Научно-технолошког парка и могућности за обављање праксе или запослење у оквиру тимова који раде на развоју различитих решења и услуга у областима ИТ, енергетске ефикасности, IoT, smart cities, пољопривреде и хране и индустријске аутоматизације и мехатронике.

Тим Универзитетског центра за развој каријере и саветовање студената
Универзитета у Београду

22. 11. 2017.

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности извештај Комисије за избор једног сарадника у звању асистента за ужу научну област Аналитичка хемија. Кандидат је Александра Драмићанин, мастер хемичар, истраживач-сарадник Иновационог центра ХФ.

14. 11. 2017.

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности извештај Комисије за избор једног наставника у звању ванредног професора за ужу научну област Органска хемија. Кандидат је др Милован Ивановић, дипл. хемичар, доцент ХФ.

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности извештај Комисије за преглед, оцену и одбрану докторске дисертације и докторску дисертацију кандидата Андреја (Иван) Шоштарића, мастера физикохемичара под насловом:

Механизми уклањања лако испарљивих моноароматичних угљоводоника (BTEX) из амбијенталног ваздуха мокром депозицијом

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности извештај Комисије за преглед, оцену и одбрану докторске дисертације и докторску дисертацију кандидата Ивана (Србо) Стефановића, мастера хемичара под насловом:

Синтеза и карактеризација полиуретанских кополимера на бази поли(пропиленоксид)-block-поли(диметилсилоксан)-block-поли(пропиленоксида) и њихових нанокомпозита са органомодификованом глином

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности известај Комисије за преглед, оцену и одбрану докторске дисертације и докторску дисетрацију кандидата Бобана (Драган) Анђелковића, дипломираног молекуларног биолога и физиолога, под насловом:

Примена резултата NMR и FTIR спетроскопских техника у мултиваријантној анализи за класификацију прополиса

Извештај се може погледати у року од 30 дана од дана објављивања

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности извештај Комисије за оцену резултата научног и стручног рада др Уроша Гашића, дипл. хемичара, стручног сарадника ХФ, кандидата за избор у звање виши научни сарадник.

10. 11. 2017.

image

Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности извештај Комисије за избор једног наставника у звању редовног професора за ужу научну област Примењена хемија. Кандидат је др Ксенија Стојановић, дипл. хемичар, ванредни професор ХФ.

25. 10. 2017.

image

Српско хемијско друштво ове године прославља 120 година постојања. У жељи да обележимо овај значајан јубилеј, на отварању 54. Саветовања СХД и 5. Конференције младих хемичара Србије, 29. и 30. септембра у Београду, посветили смо део овом јубилеју.

Српска научна телевизија (СНТ) је снимила прилог о 120 година постојања Друштва које се може погледати на следећем линку:

Весна Мишковић Станковић, председник СХД

6. 10. 2017.

Поштоване колегинице и колеге,

У прилогу се налази Информатор са најбитнијим информацијама у вези студирања, првенствено намењен за студенте прве године, али и за колеге са виших година студија.

Срдачан поздрав,
Ненад Зарић
студент продекан

1. 10. 2017.

image Хемијски факултет Универзитета у Београду ставља на увид јавности календар и распоред наставе и испита за школску 2017/18. годину.